21.11.2014 CUMA 

--Bugün yapılan "ORMANDA BALIK AVI" adlı okuma kitabının değerlendirme sonuçlarını buradan inceleyebilirsiniz.

  Bu Hafta sonu,

--Hikayenin değerlendirme kağıdındak geri kalan çalışmaları dikkatle tamamlanacak.

--Yeni okuma kitabımız "PERİ KIZI" dır. En az 2 defa ve de dikkatli bir şekilde  sesli olarak okunması gerekmektedir.Pazartesi mutlaka yanlarında olsun, okuma kontrolü yapılacaktır.

--H.Bilgisi dersi için sınıfta dağıtılan testler dikkatle cevaplandırılmalıdır. Bugün yapılan H.BİLGİSİ YAPRAK TEST-3 sonuçlarını buradan inceleyebilirsiniz.

--Matematik dersi için hazırlanan ÇALIŞMA-1 dikkatle yapılmalıdır.6-7-8 VE 9 ar RİTMİK SAYMALAR tekrar edilerek çalışılsın, unutulmuşsa ezberlenmeye çalışılsın. 

--F.Bilimleri dersi için hazırlanan ÇALIŞMA-2 dikkatle yapılacak. Bugün yapılan F.BİL. YAPRAK TEST-5 sonuçlarını buradan inceleyebilirsiniz.

NOT:Bugün öğrencilere dağıtılan "AHŞAP BOYAMA SAAT " çalışmaları PAZARTESİ GÜNÜ yanlarında olsun.Öğrenciler yanlarında bir parça GAZETE KAĞIDI da getirsinler.(Sıralarına boya sürülmesin diye)

 

                                                                                        20.11.2014 PERŞEMBE 

   Bugün,

--Okuma kitabımızın değerlendirmesi yarın yapılacaktır.Bu nedenle bugün en az 1 defa daha sesli olarak okunması ve de anlatılamsı gerekmektedir.

--Matematik dersi için hazırlanan ve öğrencilere dağıtılan fotokopideki sorular dikkatle yapılmalıdır.

--Matematik dersinde yapılan YAPRAK TEST-3   YAPRAK TEST-4  soruları tekrar gözden geçirilmelidir.

NOT: Yapıla testlerde,  içinde işlem ve bilgi  gerektiren soruların kuralına göre yapılıp yapılmadığı KONTROL EDİLSİN. Özellikle yanlış yapılan ya da bilinçsizce cevaplanmış sorular( doğru bile olsa) dikkatle tekrar incelensin.İşlemleri yanlarında yapılmış mı? İşlem yapılmadan verilen cevaplar genellikle uyduruk cevaplardır.Lütfen soru kağıtları dikkatle ve ciddiyetle kontrol edilsin.Kafalara takılan sorular YARIN sınıfta konuşulabilir. 

--Türkçe dersi çalışma tarafı 55. sayfadaki 11 ve 12. etkinlikler dikkatle yapılacak.

NOT: Resim defterlerinde her hafta konulu resimler yapılmaktadır.Bu haftaki konumuz, "ÖĞRENCİ ÖĞRETMEN SEVGİSİ" dir.Resim defterini sınıfa getirmeyen öğrenciler olmaktadır.Bunlar, resimlerini evde yapsınlar.Resim defterlerinde bugünkü  dahil olmak üzere 8 tane resim tam olarak boyanmış olarak bulunması gerekmektedir.Lütfen, defterlerin kaplı, etiketli ve de eksik- fazla olmadan, defterde hazır olmasını sağlayınız.Haftaya DEFTER KONTROLÜ YAPILACAK ve NOT VERİLECEKTİR. Bilginize...

                                                                                   19.11.2014 ÇARŞAMBA 

   Bugün,

--Okuma kitabımız "ORMANDA BALIK AVI" nın sesli okunmasına devam edilmelidir.Baştan sona 1 defa okunmalıdır. 

NOT: Okuma çalışmaları ciddiyetle devam edilmelidir. Okuma hataları, anlamaları direkt olarak etkileyen faktörlerden birisidir.Bu nedenle doğru ve akıcı okuyabilmek çok önemlidir.Lütfen, bu veya başka okuma kaynaklarından düzenli olarak okuma yapılmasını alışkanlık haline gelmesi için çalışınız. Mutlaka, anlayıp anlamadıklarını soru-cevaplarla kontrol etmeyi ihmal etmeyiniz.

--F.Bilimleri dersinde işlediğimiz konuları tekrar etmeye devam ettik.Yapılan TEST-3  ve TEST-4 ü mutlaka TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİNİZ.Yanlış cevaplanan soruları tekrar inceleyiniz. 

--F.bilgisi dersi için öğrencilere dağıtılıan TEST-4     TEST-5     TEST-6 yı dikkatle cevaplayınız.Yapamadığınız ya da anlayamadığınız soruları bir sonraki F.Bilimleri dersinde konuşacağız.Fotokopiler mutlaka yanınızda olsun.

--Türkçe kitabımızdaki "AĞACIM" adlı okuma parçası 1 kez daha sesli olarak okunacak ve çalışma tarafı 52-53. sayfalardaki 5., 6., 7., 8. etkinlikler dikkatle yapılacak.